Czym są magazyny samoobsługowe?

2024-04-09

Przechowywanie zbyt dużej ilości sprzętów w mieszkaniu często stwarza właścicielom problem. Piwnice w starych blokach są niewielkie i panuje w nich wilgoć, co uniemożliwia przechowywanie mebli, sprzętów sezonowych czy ubrań tj. kurtki narciarskie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest mały magazyn do wynajęcia. Od kiedy na rynku pojawiły się magazyny self storage, problem przechowywania nie jest już tak duży, jak dotychczas. Boksy są dostępne dla osób prywatnych i firm. To nie tylko możliwość wynajmu małych magazynów, ale też zakupu akcesoriów pomocnych przy pakowaniu. Ceny w self storage są bardzo atrakcyjne, o czym można się przekonać na własnej skórze.

Zasady funkcjonowania self storage

Samoobsługowe przechowalnie zlokalizowane są przede wszystkim na obrzeżach dużych miast, gdzie zainteresowanie takimi usługami jest bardzo duże. Wynika to z faktu, że dla lokalnych przedsiębiorców zdecydowanie korzystniej jest wynająć optymalną pod względem metrażu i korzystną finansowo powierzchnię magazynową, a nie dużą halę, która będzie wykorzystana tylko w niewielkim stopniu. Osoby prywatne równie często korzystają z usług self storage. Zasady wynajmu są proste, wystarczy wybrać powierzchnię, jaka będzie niezbędna do przechowywania konkretnych przedmiotów, dostarczyć je na miejsce oraz podpisać umowę, by móc cieszyć się nie tylko większą przestrzenią w domu i w firmie, ale również bezpieczeństwem asortymentu znajdującego się w magazynie.

Co w zamian oferują wynajmujący?

Każdy z mini magazynów jest odpowiednio przygotowany do tego, by przechowywać różne rodzaje towarów. Co ważne, cały obiekt jest monitorowany 24/7, a dostęp do niego mają tylko osoby wynajmujące. Najemca otrzymuje kartę umożliwiającą dostęp na teren obiektu o każdej porze dnia. Ceny wynajmu gwarantowane są przez cały okres trwania umowy. Ponadto najemca ma nieograniczony dostęp do swoich przedmiotów, jakie zostały zmagazynowane w wykupionej skrytce.

Rodzimy rynek oferujący usługi wynajmu magazynów samoobsługowych dopiero się rozwija, jednak na ten moment dostępnych jest już kilka tysięcy skrytek na terenie całego kraju. Każdy ma możliwość wybrać dokładnie taką powierzchnię, jaka będzie niezbędna dla jego potrzeb. Cena wyliczana jest na podstawie metrażu oraz czasu najmu. Warto korzystać z takich usług, żeby odzyskać wolną przestrzeń w domu i w firmie.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności