Gdzie przechować rzeczy podczas remontu?

2024-04-09

Każdy remont to niezwykle intensywny czas w życiu człowieka, który wiąże się nie tylko ze zmianą organizacji życia, ale także z sensownym zaplanowaniem kolejności wykonywanej pracy. Kolejnym bardzo częstym problemem, z którym borykają się ludzie, jest przechowywanie rzeczy i mebli podczas trwającego remontu. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie magazynu samoobsługowego self storage, który może być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Magazyny są dostępne w wielu różnych rozmiarach - o powierzchni od 1m2 do aż kilkunastu metrów! Istnieje możliwość wynajęcia self storage już od 7 dni.

Przechowywanie podczas remontu

Meble oraz inne wartościowe przedmioty, które chcemy przechowywać w trakcie trwania remontu, aby podczas prac budowlanych nie uległy zniszczeniu, powinny mieć odpowiednie warunki. Gdzie przechowywać rzeczy podczas remontu i jak o nie prawidłowo zadbać? Przede wszystkim powinniśmy je odpowiednio zabezpieczyć, np. folią malarską, aby w trakcie transportu nie zostały uszkodzone. Miejsce, w którym będą magazynowane, pełni niezwykle ważną rolę. Powinno być suche, pozbawione wilgoci i zapewniające odpowiednią temperaturę i osłonę przed działaniem promieni słonecznych i innych szkodliwych czynników atmosferycznych. Każda osoba, która kiedykolwiek zdecydowała się na remont, doskonale wie, że bardzo często trwa on zdecydowanie dłużej, niż początkowo planowaliśmy. Przechowywanie mebli może więc przedłużyć się o kilka tygodni, a nawet miesięcy, dlatego od samego początku warto zadbać o to, gdzie będziemy je magazynować, aby nie było konieczności transportowania ich z miejsca na miejsce. Wiele osób decyduje się na przechowywanie mebli i innych przedmiotów w garażach i piwnicach, ale ma to swoje minusy. Po pierwsze - zajmuje wolną przestrzeń, co uniemożliwia na czas magazynowania mebli korzystanie z tych pomieszczeń. Po drugie - tego typu powierzchnie są narażone na szkodliwe działanie wilgoci oraz szkodników, co może w trwały sposób uszkodzić nasze meble - zwłaszcza, jeśli te zostały wykonane z drewna. Jest to surowiec, który stosunkowo łatwo ulega zniszczeniu. Może trwale zmienić swój kolor oraz strukturę.

Gdzie przechowywać rzeczy podczas remontu?

Nie tylko drewno może ulec uszkodzeniu, gdy będzie magazynowane w sposób nieprawidłowy. Ten proces dotyczy także elementów metalowych, które mogą pokryć się rdzą, a także tapicerek podatnych na wilgoć - istnieje ryzyko wystąpienia np. pleśni. Przechowywanie podczas remontu powinno odbywać się w miejscach bezpiecznych, nienarażonych na wizyty nieproszonych gości, jak np. myszy lub szczury, pozbawionych wilgoci i zabezpieczonych przed dostawaniem się opadów atmosferycznych, jak śnieg i deszcz. Takim miejscem są magazyny samoobsługowe self storage, które spełniają wszystkie wymienione warunki!
Co więcej, nasze magazyny są całodobowo monitorowane, a każdy z nich posiada swoją kłódkę, co zapewnia maksymalną ochronę przed złodziejami. Nasza firma współpracuje z firmami przeprowadzkowymi, aby jeszcze bardziej pomóc klientom przy remontach. Polecamy renomowane firmy transportowe, które dostarczą Twoje meble i rzeczy do wynajętego boksu. Nasze usługi są kompleksowe i z pewnością ułatwią Ci życie w trakcie remontu!

Lockbox © 2024 Polityka prywatności