Gdzie przechowywać pamiątki po podróżach?

2024-04-09

Podróżujemy, aby marzenia stawały się realne. Z każdej podróży wracamy bogatsi o bagaż doświadczeń. Uczymy się obcowania z innymi kulturami, poznajemy obyczaje innych ludzi, uczymy się języków obcych oraz uczymy się organizacji poza domem i miejscem naszego zamieszkania. Jednak na samym bagażu doświadczeń się nie kończy. Każdy z nas chce przywieźć ze swojego wymarzonego urlopu coś co będzie mu przypominało o beztrosko spędzonych dniach. Będzie to zajmować miejsce nie tylko w bagażu rejestrowanym w czasie lotu powrotnego, ale także w naszym mieszkaniu. A gdzie przechowywać pamiątki po podróżach, gdy zaczyna brakować miejsca na komodach, półkach i szafkach?

Ciekawe pomysły na przechowywanie pamiątek

Każdy posiada wiele pamiątek z podróży. Są to rzeczy, które chce się zachować i pielęgnować do końca życia. Jako dorosłe osoby we własnym domu, chcemy wyeksponować pamiątki, aby były widoczne dla każdego kto odwiedza nasze mieszkanie. Ciekawych pomysłów na przechowanie pamiątek jest wiele. Jednym z nich może być zaprojektowanie całych ścian z fotografiami albo stworzenie foto książek i ustawienie na komodzie. Innym pomysłem może być stworzenie mapy świata z magnesów przywożonych z całego świata. Wakacyjny urlop możemy zakończyć przywiezieniem ogromnej ilości muszelek oraz pięknych kamieni. Można je wyeksponować w jasnych pomieszczeniach lub łazienkach. Można je zamknąć w dużych słojach z drobnym piaskiem prosto z plaży.

Gdzie przechowywać pamiątki po podróżach?

Jednym wystarczy karta pamięci ze zdjęciami w aparacie. Inni przywiozą ze sobą lokalne jedzenie oraz napoje. Jeszcze inni przywiozą ze sobą ubrania, magnesy, pocztówki czy obrazy. O ile ze zdjęciami z aparatu nie będzie problemu, problem może się pojawić, gdy zastanowimy się, gdzie przechowywać pamiątki po podróżach? Magnesy prawdopodobnie wylądują na drzwiach od lodówki. Pocztówki trafią do albumu lub na specjalną ściankę. Małe pamiątki o wiele łatwiej wkomponować w architekturę pomieszczenia. Jeśli przywozimy trochę większe pamiątki, ich nagromadzenie może stawać się problematyczne. Najważniejszym zadaniem jest uporządkowanie wszystkich elementów na meblach, aby przestrzeń zaprojektowana w harmonijny sposób.

Brak miejsca na przechowywanie pamiątek z wakacji

Wiele wakacyjnych pamiątek mają swoją żywotność. Często trafiają do pudła. Taki los bardzo często spotyka różnego rodzaju figurki, ceramikę czy lokalne wyroby z drewna. Wspomnienia z podróży znikają na jakiś czas, ale każdy lubi do nich wracać, tak samo jak do starych zdjęć z beztroskiego dzieciństwa. Brak miejsca na przechowywanie pamiątek z wakacji to coraz większy problem dla ludzi, którzy stylizują swoje wnętrza w sposób minimalistyczny i bardzo harmonijny. Często nie znajduje się tam miejsca dla kolorowych czy często tandetnych pamiątek z drugiego końca świata. Są one jednak częścią doświadczeń, które zyskaliśmy podczas podróży. Nie warto się ich pozbywać, a dobrym rozwiązaniem może być przechowanie ich w małych magazynach typu self storage. Można do nich wejść o każdej godzinie w ciągu dnia i nocy. Szczególnie wtedy, gdy na dworze trzaska mróz, a my nie możemy się doczekać kolejnego urlopu na rajskiej plaży.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności