Jak wypełnić puste przestrzenie w pudełku?

2024-04-09

Jak wiele rzeczy można zmieścić do boksa, którego można wynająć w Lockbox? Przede wszystkim jest to zależne od wielkości wybranego magazynu oraz systemu przechowywania. Przemyślane pakowanie pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w naszym boksie magazynowym. Poza tym nasze rzeczy są zabezpieczone przed uszkodzeniem w wyniku transportu, a także szybciej odnajdziemy konkretny przedmiot. Pytanie zatem jak właściwie pakować do kartonów?

Sposoby na sprytne pakowanie do kartonów?

Najważniejsze jest dobre zabezpieczenie przedmiotów, to o ich bezpieczeństwo nam chodzi. Często nie wypełniamy kartonów do końca w efekcie przedmioty w nich umieszczone swobodnie się przemieszczają i mogą ulec uszkodzeniu. Często jest tak, że rzeczy mają inny kształt, niż karton lub są o wiele mniejsze od pojemności pudełka. Dlatego również bardzo ważne jest wypełnienie pustych przestrzeni. Zastanawiasz się pewnie teraz czy obowiązują jakieś zasady pakowania? Jako takich zasad nie ma, ale są wskazówki, które mogą Ci się przydać podczas pakowania, oto kilka z nich:

  1. Warto stosować przedziałki tekturowe lub styropianowe. Pozwolą nam one podzielić karton na mniejsze części, będziemy mogli wszystko bardziej poukładać oraz łatwiej będzie nam się w tym wszystkim potem odnaleźć.
  2. Jeśli nie jesteś w stanie dobrać idealnego pudełka do przedmiotu, który chcesz spakować warto zastosować dodatkowe wypełniacze. Warto również łączyć, ze sobą różne przedmioty np. szkło z materiałem. W tej sytuacji materiał posłuży jako zabezpieczenie dla szkła.
  3. Gdy kartony mają posłużyć do przechowania rzeczy o niestandardowych wymiarach, warto już na samym początku dobrać jak najbardziej dopasowany karton. Pozwoli nam to wyeliminować puste przestrzenie w pudełku. Jest to bardzo ważne, bo tylko dobrze wypełnione kartony mogą być bezpiecznie poukładane w słupki.
  4. Rzeczy w kartonach powinny zostać osobno opakowane ze względu na swój typ tzn. szkło do szkła, książki do książek w celu odpowiedniego zabezpieczenia. Stosując tę zasadę bez obaw będziemy mogli włożyć kilka rzeczy różnego typu do jednego pudełka kartonowego, nie martwiąc się że coś złego im się stanie.

Jak bezpiecznie pakować? — dla firm

Przedsiębiorstwa mogą mierzyć się z dodatkowymi problemami, które mogą wystąpić podczas pakowania. Szczególnie dotyczy to sytuacji, kiedy ma być przechowywany delikatny asortyment. W jakisposób wypełnić przestrzenie w pudełku, aby zmieścić jak najwięcej rzeczy? Warto, w tym celu wyznaczyć konkretny zespół, który będzie za to odpowiedzialny. Pierwszą rzeczą, od której powinniśmy zacząć powinna być analiza przedmiotów. Jest ona niezwykle ważna, gdyż pozwoli nam ona dobrać odpowiedniej wielkości karton oraz wypełnienie. Będziemy mogli także oszacować, ile przedmiotów wejdzie do jednego kartonu oraz jak dużo będziemy ich potrzebować. Wielu ludzi bagatelizuje analizę początkową przez co kupują złe kartony, które kompletnie nie pasują i w związku z tym są nieprzydatne. Dużo łatwiej jest, kiedy zaczniemy od analizy, o której wspomnieliśmy w poprzednim akapicie. Jeżeli mamy to już za sobą to możemy przystąpić do następnego kroku, jakim jest zakup niewielkiej liczby pudełek. Najbezpieczniej gdy kupimy po jednym dla każdego typu produktu w celu weryfikacji, czy na pewno wszystko dobrze obliczyliśmy. Kiedy sprawdzimy i okaże się, że nie popełniliśmy żadnego błędu i kartony są odpowiednio dobrane, możemy śmiało zakupić brakującą liczbę pudełek. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni magazynowej. Ma to również spore znaczenie dla bezpieczeństwa przedmiotów. Stosując powyższe zasady możemy mieć pewność, że nasze przedmioty będą bezpiecznie przechowywane.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności