Kiedy firmy wynajmują magazyny samoobsługowe?

2024-04-09

Prowadzenie własnej działalności ma wiele zalet, jednak firmy, które posiadają małe siedziby, często napotykają problemy z gromadzeniem własnego towaru i jego przechowywaniem. Tradycyjny garaż, czy nawet pokój przeznaczony na przechowywanie zamówień klientów – to może być zdecydowanie za mało. Właściciele decydują się więc na wynajem powierzchni magazynowej u zewnętrznych usługodawców, którzy oferują takie możliwości. Magazyny self storage są idealnym rozwiązaniem.

Rodzaj działalności, a self storage

Korzystanie z magazynów samoobsługowych jest bardzo popularne wśród małych firm i przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność internetową. Przechowywanie rzeczy w wynajmowanych magazynach daje możliwość sprzedaży z dowolnego miejsca w Polsce oraz sprawnego przygotowania towaru przed wysyłką do klienta. Jednak nie tylko w tym celu wykorzystywane są self storage – często stanowią także za czasową przechowalnie mebli biurowych na czas przeprowadzki bądź remontu głównej siedziby małych firm, które nie mają miejsca na składowanie mebli. Boksy magazynowe są więc dla nich najlepszym rozwiązaniem, które gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów, ale również jest korzystne finansowo.

Przewaga magazynów samoobsługowych nad standardowymi

Duże przedsiębiorstwa dotychczas często wynajmowały duże hale magazynowe, gdzie mogły składować towar przeznaczony do dalszej sprzedaży. Tam jednak rzadko kiedy były zapewnione odpowiednie warunki, które pozwoliłyby na przechowywanie wymagających towarów. W magazynach samoobsługowych wygląda to zupełnie inaczej – każdy magazyn jest ogrzewany zimą i wentylowany latem, można utrzymywać konkretną temperaturę przez cały rok, optymalną dla przechowywanych towarów. W zależności od wielkości skrytki, można ją wynajmować na krótki oraz dłuższy czas, co w przypadku dużych magazynów jest często utrudnione.

Coraz więcej firm dostrzega w self storage dużą szansę na zaoszczędzenie sporego budżetu oraz możliwość przechowywania asortymentu na obrzeżach miasta, w niedalekiej odległości od siedziby. Poza tym właściciele zyskują gwarancję, że ich przedmioty są w pełni bezpieczne i cały czas monitorowane, a na teren magazynu nie przedostanie się żadna osoba nieupoważniona. To właśnie sprawia, że przedsiębiorcy zdecydowanie chętniej wybierają magazyny self storage.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności