Korona wirus - Porządki czas zacząć!

2024-04-09

Choć pierwszy dzień wiosny już za nami, nie tak wyobrażaliśmy sobie ten przepiękny czas w roku, który kojarzy się ze porządkami, świeżością, rozkwitem pąków i długimi spacerami z rodziną niekiedy w krótkich spodenkach i zwiewnych sukienkach. W takim razie co poszło nie tak w marcu 2020 roku?

Pandemia korona wirusa

Od kilku tygodni mierzymy się niestety z bardzo trudnym dla nas zjawiskiem jakim jest korona wirus. Błyskawiczne rozprzestrzenianie się wirusa odciska piętno nawet na najbardziej pewnych siebie. Ciągle rosnąca liczba zakażonych zmusiła polski rząd do podjęcia radykalnych kroków - narodowa kwarantanna. Wielu z nas obawiając się o własne zdrowie zostało w domu izolując się przed światem. Jednak samoizolacja nie musi kojarzyć się z lękiem, bezradnością i smutkiem.To także idealny czas dla całej rodziny.

Pozytywne strony izolacji

Obok wielu pejoratywnych skojarzeń na temat izolacji, znaleźć można także wiele pozytywnych skutków tego zjawiska. Kwarantanna może oznaczać cudownie spędzony czas z rodziną i pogłębienie relacji czy to z dziećmi czy nawet między partnerami, nadrobienie zaległości w filmach czy serialach a nawet porządki w domu, na które zwykle nie mogliśmy znaleźć czasu. Dzięki dużej ilości wolnego czasu można zacząć sprzątać nawet najbardziej zapomniane szafki czy półki. Warto wtedy zastanowić się gdzie umieścić słoiki po spożyciu zimowych przetworów czy kartony z ubraniami, które obecnie nie będą używane, ale jakoś nie mamy serca ich sprzedać. Przedmioty, które wraz z upływem czasu zyskują na wartości jak na przykład radio czy oldschoolowe meble po babci także należałoby umieścić w miejscu bezpiecznym i suchym. Rozwiązaniem mogą być boksy self storage.

Skrytki magazynowe

Wiosna sprawia, że narty i deska snowboardowa idzie w zapomnienie a w ich miejsce pojawia się rower, kajak czy żaglówka. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku zmiany opon z zimowych na letnie. A co jeśli mieszkasz w kawalerce i nie masz piwnicy czy garażu, w którym takie rzeczy można byłoby przechować? Na szczęście na ratunek przychodzi przechowalnia Poznań gdzie w bezpieczny i szybki sposób możesz oddać swoje rzeczy na czas zimy czy wiosny, by później znów się z nich cieszyć lub do momentu sprzedania tych oldskulowych rzeczy za satysfakcjonującą cenę.

Nieważne co obecnie się dzieję czy jakie wydarzenia mają miejsce. Ważne jest to jak my je postrzegamy. Jeżeli kwarantannę potraktujemy jako super czas, który można spędzić z rodziną czy idealny czas na porządki to na pewno z niego skorzystamy i sprawi nam uśmiech na twarzy.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności