Mieszkanie bez komórki lokatorskiej

2024-04-09

Mieszkanie bez schowka nie jest zbyt praktyczne. Trudno jest znaleźć miejsce, w którym można by umieścić wszystkie swoje rzeczy, zwłaszcza jeśli jest ich bardzo dużo. Mieszkanie w blokach staje się coraz popularniejsze, ale deweloperzy sprzedają coraz więcej mieszkań bez komórki lokatorskiej. W takim przypadku, domownicy nie mają, gdzie trzymać swoich rzeczy. W takich miejscach, ludzie przechowują swoje sprzęty do sportów zimowych i letnich, rowery, deskorolki albo meble ogrodowe. Takie rzeczy potrzebują przestrzeni, jak ją zastąpić jeśli brak nam schowka?

Czy każde mieszkanie posiada komórkę lokatorską?

Nie, nie każde mieszkanie ma komórkę lokatorską. Niektóre mieszkania mają piwnicę lub strych, które można wykorzystać do przechowywania. Rynek mieszkaniowy w ostatnich latach działa nieco inaczej. Powierzchnia mieszkaniowa zmniejsza się, a dodatkowe udogodnienia nie są ujęte w cenie kupna mieszkania od dewelopera. Miejsce parkingowe czy komórka lokatorska to świetne przykłady.

Jak zastąpić komórkę lokatorską w mieszkaniu?

Jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ zastąpić komórkę lokatorską nie jest tak łatwo. Można wykupić dodatkowe miejsce postojowe na podziemnym parkingu i zostawić tam na przykład rowery lub motocykle. Zakup takiego miejsca lub zakup komórki lokatorskiej wiąże się przeważnie z długimi umowami najmu. Alternatywą dla takiej sytuacji jest wynajem przestrzeni magazynu w najbliższej okolicy mieszkania. Nie trzeba kupować żadnego miejsca na długi okres. Może być to świetne rozwiązanie.

Self storage zamiast komórki lokatorskiej

Nowoczesne budownictwo buduje mieszkania o niewielkim metrażu i takie lokale nie są w stanie pomieścić wszystkich przedmiotów. Jeśli nie posiadamy garażu, może pojawić się problem. Self storage zamiast komórki lokatorskiej może być świetnym i alternatywnym rozwiązaniem. Dodatkowe pomieszczenie jest w przystępnej cenie i pozwala przechowywać swoje przedmioty w bezpiecznym miejscu. Warto zwrócić uwagę na ogromną dostępność do takich magazynów, ponieważ są one otwarte przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zalety korzystania z magazynu samoobsługowego przy braku komórki lokatorskiej

Zalet korzystania z magazynu samoobsługowego przy braku komórki lokatorskiej jest całe mnóstwo. Samodzielne magazynowanie to świetna alternatywa dla schowków, jeśli nie masz ich do dyspozycji. Jest to również dobra opcja dla osób, które chcą przechowywać swoje rzeczy w magazynie, ale nie chcą kłopotów związanych z koniecznością przetrzymywania ich w mieszkaniu. Takie rozwiązanie sprawdza się niesamowicie dobrze podczas przechowywania sprzętów, z którego nie korzystamy na co dzień. Opony letnie, sprzęt do narciarstwa czy sprzęt do sportów wodnych. Magazyny zlokalizowane są najczęściej przy głównych drogach, dzięki czemu sam dojazd jest bezproblemowy. Niestety, nowe mieszkania nie zawsze są wstanie zaoferować piwnicę lub komórkę, dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Wynajem takiego magazynu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności