Przechowywanie kosmetyków – jak to zrobić?

2024-04-09

Kosmetyki a szczególnie perfumy to dobra luksusowe i bardzo delikatne pod względem transportu. Należy bardzo ostrożnie je pakować w celu bezpiecznego dostarczenia do klienta, ponieważ uszkodzenie takiego rodzaju produktu może skutkować poważnym obciążeniem finansowym sprzedającego. Gdzie zatem je przechowywać i w jaki sposób pakować aby cieszyły klienta swoim pięknem i funkcjonalnością?

Jak pakować kosmetyki?

Podstawową zasadą przy pakowaniu kosmetyków jest przede wszystkim amortyzacja, czyli pewien rodzaj zabezpieczenia produktu przed uszczerbkiem powstającym pod wpływem wstrząsów czy upadków co zdarza się dosyć często podczas transportu. Na samym początku najważniejsze są wypełniacze czyli pianki albo kuleczki styropianowe, które umieszcza się w kartonie z produktem. Następnie należy zastosować opakowanie stabilizujące, tzw. opakowania membranowe. W jego wnętrzu umieszcza się wkładkę foliową, wewnątrz której wkłada się dany przedmiot. Kolejno zwraca się uwagę na sam karton, który musi charakteryzować się wysoką jakością jak i gramaturą. W przypadku produktów takich jak kosmetyki nie wykorzystuje się kartonów używanych, ponieważ te mogą być już zawilgocone. Na samym końcu stosuje się odpowiednie oznaczenia na kartonie. Są to najczęściej zwroty typu: „nie rzucać”, „fragile”, „keep dry” czy „ostrożnie, szkło”.

Magazynowanie kosmetyków

W przypadku dóbr luksusowych takich jak kosmetyki czy perfumy szczególną uwagę zwraca się na wszelkie przejawy uszkodzenia produktu. Może to się zdarzyć podczas magazynowania jak i w trakcie transportu. Wiele firm rezygnuje z przechowywania tych produktów we własnych mieszkaniach czy domach i decyduje się na magazyny do wynajęcia self storage. Należy spełnić szereg wymagań przechowywania dóbr luksusowych, a są nimi między innymi: temperatura pokojowa, ochrona przed światłem słonecznym czy suchość pomieszczenia. Boxy do wynajęcia Poznań te warunki spełniają. Co więcej? Nie ma możliwości, że tego typu produkty zostaną skradzione, ponieważ self storage to miejsce pod stałym monitoringiem zarówno w dzień jak i w nocy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców wybiera ten sposób magazynowania swoich produktów nie tylko z branży kosmetycznej i perfumeryjnej.

Przechowywanie kosmmetyków w Poznaniu!

Wybierz magazyny do wynajęcia self storage i ciesz się doskonałymi warunkami przechowywania rzeczy w Poznaniu w tym także Twoich ukochanych kosmetyków.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności