Jak bezpiecznie przechowywać meble ogrodowe w okresie zimowym?

2024-04-09

Chociaż jesień jest wyjątkowo ciepła w tym roku, powoli musimy przygotować nasze ogródki i tarasy do zimy. Boks self storage to oczywiście idealne miejsce do przechowywania mebli! Twoje meble są przez cały sezon bezpieczne w magazynie, a do tego nie zajmują miejsca w garażu. To samo dotyczy lokali gastronomicznych, które latem i wiosną trzymają stoliki na zewnątrz. Nie każdy ma dodatkową przestrzeń na przechowanie mebli. W takim przypadku pomocny będzie mini magazyn (stoły i krzesła zazwyczaj można układać piętrowo). Pozostawianie mebli na zewnątrz wiąże się z dużym ryzykiem. Niezależnie od tego z czego zostały wykonane, ulegają one zniszczeniu. Meble drewniane i ratanowe mogą namoknąć, metalowe rdzewieją, a te z poduszkami nie mają najmniejszych szans w starciu z żywiołami.

Umyj swoje meble i zaimpregnuj

Przed umieszczeniem mebli w magazynie na sezon zimowy należy usunąć z nich wszystkie zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować uszkodzenia podczas przechowywania.

Meble drewniane

Aby wyczyścić drewniane meble ogrodowe można kupić specjalistyczny środek do czyszczenia drewna, obficie nim nasączyć meble za pomocą pędzla, a po 30 minutach nadmiar oleju zebrać suchą szmatką. Po wyczyszczeniu meble można polakierować, a kiedy wyschną schować w boksie.

Meble metalowe

Meble metalowe można umyć ciepłą wodą z dodatkiem płynu lub mydła za pomocą gąbki lub szmatki. Po umyciu należy je dokładnie wysuszyć i sprawdzić czy nie mają zardzewiałych plam. Jeśli mają usuń je delikatnym papierem ściernym i pomaluj odpowiednią farbą. Aby uzyskać dodatkową ochronę meble można pokryć woskiem, a to zapobiegnie uszkodzeniom podczas transportu i przechowywania.

Meble ratanowe i wiklinowe

Czyszczenie mebli z ratanu i wikliny jest nieco trudniejsze ze względu na strukturę. Najlepiej takie meble najpierw odkurzyć używając ssawki szczelinowej, a potem wyczyścić miękką szmatką do kurzu. Następnie można je przetrzeć wilgotną szmatką i osuszyć ściereczką z mikro fibry.

Meble plastikowe

Z całą pewnością najłatwiejsze w pielęgnacji. Wystarczy je umyć ciepłą wodą z dodatkiem płynu i wysuszyć. Jeśli Twoje meble są białe, do wody można dodać odrobinę wybielacza, który rozjaśni meble.

Przykryj meble

Po dokładnym umyciu mebli ważne jest, aby je przykryć. Najlepiej odpowiednimi pokrowcami na meble. To chroni je przed dodatkowymi zarysowaniami, uszkodzeniami i kurzem. Jeśli nie masz pokrowców, możesz użyć prześcieradeł lub koców. One również skutecznie ochronią meble ogrodowe.

Przechowuj bezpiecznie

Meble przygotowane do przechowywania w nadchodzących zimowych miesiącach należy umieścić w suchym pomieszczeniu. Może to być szopa, garaż, strych lub nawet wolny pokój jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. Rozumiemy jednak, że nie każdy ma taką możliwość, dlatego Lockbox oferuje miejsce do przechowania mebli bez konieczności podpisywania długoterminowej umowy. Oznacza to, że możesz przechować meble przez kilka miesięcy do czasu jak wróci lato. Nasze boksy różnią się wielkością, wiec niezależnie od tego ile masz mebli ogrodowych, gwarantujemy idealne rozwiązanie. Jeśli nie masz pewności, jakiej wielkości boks będzie dla Ciebie najlepszy, zadzwoń do nas, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni. Przechowując w Lockbox możesz dowolnie zwiększać lub zmniejszać metraż, więc nigdy nie będziemy wynajmować Ci więcej metrów niż potrzebujesz.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności