Przedświąteczne porządki – postaw na magazyn self storage!

2024-04-09

Święta Bożego Narodzenia to taki czas w roku, który kojarzy się z ciepłem rodzinnym, kolędowaniem, pysznymi tradycyjnymi potrawami no i przede wszystkim z prezentami pod piękną, pachnącą choinką. Grudniowe święto to niestety także przedświąteczna gorączka zakupowa, wiele godzin gotowania oraz gruntowne świąteczne porządki.Co zatem zrobić z zawadzającymi rzeczami, aby zachować spokój przed najważniejszą kolacją w całym roku?

Co z miejscem w domu?

Zwolnienie przestrzeni w domu na okres świąt to bardzo ważna kwestia, która bardzo często spędza sen z powiek. Zazwyczaj wcześniej zagospodarowane miejsce zajmuje teraz często rozłożony stół wigilijny, drzewko bożonarodzeniowe i inne dekoracje świąteczne porozstawiane po całym domu. Bywa też tak, że goście, którzy przyjadą na kolację wigilijną, decydują się zostać już w danym lokum na noc bądź na kolejne świąteczne dni. Warto więc przygotować już wcześniej jakieś miejsce dla nich, aby nie stresować się w Wigilię.

Skrytka magazynowa – rozwiązaniem

Jeśli już jest zrobionaprzestrzeń w Waszym mieszkaniu na wyżej wspomniane rzeczy to należy pomyśleć o miejscu, w którym te rzeczy bezpiecznie będą przechowane, a zaraz po świętach bez problemu z powrotem odebrane. Idealny może być mały magazyn do wynajęcia, który w Lockbox posiada gabaryty już od 1 m2. Jeśli w głowach pojawia się teraz pytanie co z długoterminowymi umowami to pędem należy wyjaśnić, że komórkę można wynająć na dowolny okres. Czy nie brzmi to wspaniale?

Nie na ostatnią chwilę…

Częstym błędem, który popełnia się nie tylko przed świętami, ale także z obowiązkami dnia codziennego, to zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Nie warto tego robić i dokładać dodatkowego stresu już i tak związanego z przygotowaniami. Dobrze byłoby zapewnić sobie spokój i już na tydzień przed kolacją wigilijną pomyśleć o komórce magazynowej. Wtedy też na spokojnie dokona się gruntowych porządków i dzięki takiemu rozwiązaniu pozostanie czas na przygotowanie siebie na ten wyjątkowy, świąteczny czas. A z doświadczenia wiadomo, że w tej kwestii bywa różne. Nie dajmy się ponieść emocjom i już teraz zaplanujmy święta, bo w dobie pandemii korona wirusa i tak już dostatecznie borykamy się z wieloma przykrymi konsekwencjami tego zjawiska. Wszystkiego najpiękniejszego w te święta!

Lockbox © 2024 Polityka prywatności