Self-storage - dlaczego właściwie płacimy za przechowanie rzeczy, których rzadko używamy?

2024-04-09

Coraz częściej w centrum i na obrzeżach miast pojawiają się monumentalne budynki z napisem „rozwiązania magazynowe”. Wielu ludzi ma naturę zbieraczy, ale dopiero od niedawna w Polsce pojawiły się miejsca gdzie można bezpiecznie przechować swoje łupy.

Gdzie magazynować rzeczy gdy nie mamy piwnicy lub garażu?

Zazwyczaj wszystko zaczyna się od tymczasowego rozwiązania problemu: chowasz stary wózek, afrykańską rzeźbę, dla której nigdzie nie możesz znaleźć miejsca, stare płyty, torby pełne ubrań i ukochane wydania National Geographic. Okazuje się, że jest to bardzo wygodne posunięcie- nagle mamy w domu więcej miejsca. Ten luksus uzależnia i wiele osób przedłuża wynajem o kolejne miesiące a nawet lata. Coraz więcej rzeczy chowamy w boksie i chociaż pozbywamy się ich z domu to jednak nadal mamy je przy sobie w niedalekiej odległości. Jeśli ktoś decyduje się na kupno lub wynajem mieszkania bez garażu czy piwnicy to własna skrytka jest receptą na powiększenie metrażu i porządek w domu.

Minimalizm jest w cenie

W dzisiejszych czasach modny jest minimalizm- aby uwolnić przestrzeń, należy pozbyć się nadmiaru zgromadzonych przedmiotów. Wiele osób nie potrafi się jednak rozstać z niektórymi rzeczami. Zwłaszcza, gdy mają dla nas wartość sentymentalną: książki, zdjęcia, czasem zabawki, ukochane czasopisma lub antyki po babci. Istnieje teoria ekonomiczna, w której przez sam fakt posiadania czegoś, nadawana jest przedmiotowi większa wartość niż wynosi jego prawdziwa cena rynkowa. Może to wyjaśniać dlaczego gotowi jesteśmy płacić przez cały rok za przechowanie sofy niż przeznaczyć te pieniądze na zakup nowej. Niektóre rzeczy są po prostu bezcenne i warto schować je bezpiecznie w boksie self storage! Do magazynów jest dostęp 24/7, panują tutaj odpowiednie temperatura i wilgotność, obiekt jest całodobowo monitorowany i chroniony.

Zapraszamy do zielonego magazynu

Zapraszamy serdecznie osoby prywatne i przedsiębiorców do naszego zielonego magazynu Lockbox.
Dowiedź się więcej dzwoniąc pod nr 604 407 407 – chętnie doradzimy!

Lockbox © 2024 Polityka prywatności