Tymczasowe przechowywanie w Poznaniu - czyli co zrobić ze swoim rowerem poza sezonem?

2024-04-09

Rowerem możemy poruszać się przez określony czas w roku. Najczęściej zimą jesteśmy zmuszeni do zrezygnowania z przejażdżek naszym jednośladem. Musimy wtedy znaleźć dla niego miejsce gdzie uchronimy go przed warunkami atmosferycznymi, w trakcie czekania na wiosnę. Pytanie brzmi gdzie najlepiej oddać rower na tymczasowe przechowanie? W tym artykule opiszemy jakich warunków potrzebuje nasz pojazd w trakcie przechowywania.

Rower w trakcie tymczasowego przechowywania

Bardzo duży wpływ na stan techniczny roweru mają warunki w jakich go przechowujesz. Najlepiej znaleźć dla niego miejsce ciepłe i suche. Można spróbować przechowywać rower na zewnątrz przykrywając go wodoodpornym pokrowcem. Pomimo, iż jest to tanie rozwiązanie naraża ono nasz jednoślad na działanie wilgoci oraz niskiej temperatury. Przechowując pojazd na zewnątrz narażamy go również na kradzież. Nawet zapięcie nie jest pewnym sposobem ochrony przed złodziejem. Złe zabezpieczenie roweru naraża na kosztowne opłaty, których można uniknąć przechowując je w odpowiednich warunkach.

Bezpieczne przechowywanie motoru

Aby zapewnić odpowiednie warunki dla roweru najlepszymi miejscami są:

Wnętrze mieszkania lub domu

Jest to najlepsze miejsce, aby uniknąć wyżej wymienionych zagrożeń. Jest to jednak zbędny mebel, na który nie zawsze jest miejsce.

Garaż i piwnica

Przechowywanie roweru w tych miejscach jest dobrym pomysłem. Jednak warunkiem jest brak wilgoci. Nie każdy posiada garaż tym bardziej ogrzewany. Podobnie jest z piwnicą, nie zawsze są one suche i bezpieczne.

Balkony

Są to najmniej przyjazne miejsca do zimowania roweru. W bloku jednak czasami może nie być innego wyboru. Wystawiony rower jest narażony na opady śniegu i deszczu. Z tego powodu tak jak w przypadku przechowywania pojazdu na zewnątrz, trzeba zainwestować w pokrowiec. Nie zapobiegnie on jednak skraplaniu się wody we wnętrzu pokrowca. Ponadto pojawia się problem niskich temperatur, które również zaczną negatywnie wpływać na rower z biegiem czasu.

Self storage

Jest to sposób na tymczasowe przechowywanie roweru w idealnych do tego warunkach. To rozwiązanie jest dla osób, które nie mają miejsca na schowanie w trakcie zimy roweru. Pojazd będzie w bezpiecznej przestrzeni magazynowej, do której jest stały dostęp. W boksach panuje optymalna wilgotność i stała temperatura. Rower nie jest narażony na korozję. Jeśli jesteście zainteresowani tym sposobem przechowywania roweru skontaktujcie się z nami! Odpowiemy na wszystkie wasze pytania i wątpliwości.

Mamy nadzieję, że już teraz będziesz wiedzieć gdzie przechowywać tymczasowo rzeczy w Poznaniu i okolicach.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności