Mały magazyn dla firm, czyli gdzie przechować firmowe rzeczy w Poznaniu?

2024-04-09

Prowadząc własną działalność gospodarczą, nawet jeśli jest ona niewielka i zajmuje się nieskomplikowaną branżą, często wiąże się z optymalizacją miejsca i logistyką. Przedsiębiorcy w takiej sytuacji są zmuszeni znaleźć rozwiązania pozwalające na poprawienie wydajności dostaw lub zmniejszenie kosztów produkcji. Co jednak zrobić gdy potrzeba więcej miejsca na przechowywanie? Nie zawsze jest możliwe aby zwiększyć przestrzeń magazynową. Rozwiązaniem może być mały magazyn dla firm. Lockbox ma szeroką ofertę przestrzeni magazynowych. Poniżej opiszemy do czego można je wykorzystać.

Jak wykorzystać mały magazyn dla firm

Magazynowanie towaru

W trakcie prowadzenia sklepu, zdarza się że zabraknie nam miejsca na towar. Mały magazyn dla firm może być sposobem na zdobycie dodatkowego miejsca, które jest w danym momencie potrzebne. Bardzo popularny jest wynajem małych magazynów przez firmy e-commerce, gdzie sprzedaż towarów odbywa się wyłącznie przez kanał internetowy i nie wymaga sklepu stacjonarnego.

Przechowywanie dokumentów

Prowadzenie działalności gospodarczej generuje wiele dokumentów firmowych. Trzeba je przechowywać w bezpiecznym miejscu. Nie zawsze jednak wystarczy na nie miejsca w siedzibie przedsiębiorstwa. Zobacz też artykuł pt. Przechowywanie dokumentów w magazynach samoobslugowych.

Miejsce na materiały biurowe

W firmie zużywa się wiele materiałów takich jak, spinacze, papier do drukowania, tusz do drukarek. Kupuje się je często w dużych ilościach i trzeba mieć na to wydzielone miejsce. Wynajęcie magazynu do tego celu zminimalizuje ilość przestrzeni zajmowanej przez te przedmioty w budynku przedsiębiorstwa.

Meble biurowe

Przy obecnym systemie pracy zdalnej, wielu pracodawców decyduje się na zmniejszenie powierzchni biurowych, a co za tym idzie, potrzebna jest mniejsza ilość stanowisk pracy. Przy tego typu rotacjach, magazyny self storage są idealnym miejscem na czasowe przechowywanie mebli biurowych a nawet sprzętu komputerowego.

Małe magazyny mają wszechstronne zastosowanie. Gwarantują dodatkową przestrzeń dla firmy oraz bezpieczeństwo składowanych przedmiotów. Przykładami przedmiotów, które można przechować są np.:

Zalety wynajmu małego magazynu

Największą zaletą małego magazynu dla firm jest dostępność przestrzeni magazynowej od zaraz. Wybudowanie magazynu może trwać miesiące zaś powierzchnia magazynowa self storage jest dostępna od momentu podpisania umowy. Dzięki możliwości podpisania krótkoterminowej umowy, można skorzystać z magazynu tylko wtedy gdy jest faktycznie potrzebny. Każda firma potrzebuje miejsca do składowania. To jak duża powierzchnia magazynowa jest potrzebna zależy od wielkości, branży i planu rozwoju firmy. Miesięczny koszt wynajmu magazynu jest jednak często mniejszy niż utrzymanie własnego. Warto jednak zweryfikować to sporządzając symulacje kosztów wynajmowania i stworzenia własnej przestrzeni magazynowej.Wynajmując mały magazyn dla firm ma się zagwarantowane bezpieczeństwo składowanych przez siebie przedmiotów. Firmy oferujące wynajem magazynów inwestują w nowoczesne rozwiązania, aby prawidłowo zabezpieczyć towar.

Magazyn dla rzeczy firmowych

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i potrzebujesz miejsca na swój towar lub dokumenty skontaktuj się z nami! Doradzimy Ci i pomożemy wybrać dogodny dla Ciebie magazyn. Oferujemy magazyny od 1 m2 aż do 19 m2 więc na pewno znajdziemy najbardziej satysfakcjonujące dla Ciebie rozwiązanie. W razie potrzeby możemy również zorganizować transport towarów do boksów. Spróbuj, a nie będziesz zawiedziony.

Lockbox © 2024 Polityka prywatności