Najczęściej popełniane błędy przy przeprowadzce

2024-04-09

Przeprowadzka to stresujący czas dla wielu ludzi, podczas którego łatwo jest popełnić błędy. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jakie błędy popełnia się najczęściej, aby można było ich uniknąć. Najczęstsze błędy to zapominanie o spakowaniu wszystkich ważnych rzeczy, nieprzygotowanie się z ilością pustych opakowań, zapominanie o oznaczeniu kartonów z przedmiotami, a także brak przygotowania na trudne warunki pogodowe.

Czy przeprowadzkę należy zaplanować?

Przeprowadzka jest trudna, ale może być satysfakcjonująca. Trzeba dużo czasu i wysiłku, aby spakować swoje całe życie w kilka lub kilkanaście kartonów i przenieść je w kompletnie inne miejsce. Jest to proces, który może zająć kilka godzin lub czasem kilka dni. Czy przeprowadzkę należy planować? Czy można po prostu z samego rana wrzucić wszystko do kartonów i przewieźć rzeczy do nowego domu? Zaplanowana i zorganizowana profesjonalnie przeprowadzka pozwoli na o wiele bardziej bezpieczne i spokojniejsze działanie.

5 najczęściej popełnianych błędów przy przeprowadzce

O wielu sytuacjach można zapomnieć, dlatego sporządziliśmy listę 5 najczęściej popełnianych błędów przy przeprowadzce.
1. Niewłaściwie wybrany środek transportu. Na samym początku warto wybrać taki pojazd, który zmieści wszystkie meble i przedmioty. Przewożenie komody samochodem osobowym nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ możemy stwarzać niebezpieczeństwo na drodze, a dodatkowo uszkodzić zarówno komodę jak i samochód.
2. Brak rozpisanego harmonogramu. Stworzenie harmonogramu jest bardzo ważne, aby uporządkować swoją pracę. Przeprowadzka jest stresowym momentem dla wszystkich domowników, a czasem i bardzo trudnym, chociażby dla dzieci, które muszą opuścić swój pokój. Nie warto, wtedy się spieszyć, lecz znaleźć czas na rozmowę i spokojną przeprowadzkę bez nerwów.
3. Niewystarczająca liczba kartonów to chyba najczęstszy problem, który pojawia się za każdym razem. W tym celu, warto wykorzystać stare pudła, a także odpowiednio zabezpieczyć przedmioty za pomocą folii bąbelkowej. Kartony są o wiele lepsze niż worki, ponieważ można je ułożyć jeden na drugim, a także chronią przedmioty lepiej niż plastikowe worki.
4. Brak opisania kartonów. Nie ma nic gorszego niż zapakowanie wszystkich rzeczy do kartonów i nie podpisanie ich. Jest to problematyczne przede wszystkim w momencie kiedy zaczynamy rozpakowywanie rzeczy w nowym miejscu. Chociaż dużo większym problemem może być sytuacja, kiedy będziemy potrzebowali znaleźć konkretną rzecz w danej chwili i będzie trzeba rozpakować wszystkie kartony.
5. Brak wsparcia. Częstym problemem jest przecenienie swoich możliwości. Lekkie meble po kilku godzinach stają się ciężkie, dlatego nie powinniśmy radzić sobie z tym na własną rękę, tylko zgłosić się po pomoc do doświadczonej firmy.

Czego nie robić podczas przeprowadzki - najczęściej popełniane błędy

Przeprowadzka to stresujący proces. Jest wiele rzeczy do zaplanowania i zorganizowania. Bez odpowiedniego planu można bardzo łatwo popełnić błędy. Osoby, które miały możliwość brania udziału w takim procesie wiedzą już czego nie robić podczas przeprowadzki. Najczęściej popełniane błędy wynikają z nieprzygotowania planu i harmonogramu. Jeśli przenosimy się do mniejszego mieszkania lub takiego bez garażu, warto rozważyć również czasowe przechowanie przedmiotów w magazynach Self Storage.

Ważne informacje:
a) przed przywiezieniem rzeczy, zapoznaj się z regulaminem lub spytaj obsługę, o możliwość przechowania danego przedmiotu;
b) warto pamiętać o ubezpieczeniu wynajmowanego magazynu – jest to również obowiązkowe dla magazynów typu Self Storage 😊

Lockbox © 2024 Polityka prywatności