Co zrobić z nieużywanym, ale dobrym sprzętem AGD?

2024-04-09

Urządzenia elektroniczne mają w sobie bardzo wiele substancji, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Nie powinniśmy ich wyrzucać do zwykłych śmietników, ponieważ ich negatywny wpływ może być bardzo niebezpieczny dla ludzi i zwierząt. Zepsute laptopy, stare telefony i pozostałe sprzęty elektroniczne powinny dostać nowe życie. Można je poddać naprawie, ale co zrobić z dobrym lecz nieużywanym sprzętem AGD? Podpowiadamy poniżej.

Czy nieużywany sprzęt AGD należy wyrzucać?

Wiele osób nie przepada za zbieraniem i gromadzeniem niepotrzebnych rzeczy. Szczególnie, gdy są to sprzęty RTV i AGD. Przypadłością tych urządzeń jest to, że są one całkiem spore, zajmują dużo miejsca, a co najważniejsze ich żywotność jest ograniczona czasowo. Na rynku znajduje się już coraz mniej firm, które produkują elektrosprzęt na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat użytkowania. Czy nieużywany sprzęt AGD należy wyrzucać? Warto zastanowić się, czy stary sprzęt może się jeszcze przydać. Najlepszym przykładem może tu być zachowanie starego telefonu komórkowego. Może on być potrzebny, gdy nasz smartfon ulegnie awarii i zostanie oddany do serwisu na kilkanaście dni. Kolejnym sprzętem, który warto zachować jest stara lodówka czy pralka. W różnych okresach, sprzęty te można używać w różnych miejscach. Lodówka może posłużyć nam w letniej kuchni podczas wakacji. A co zrobić, gdy nie mamy miejsca w mieszkaniu? Można skorzystać wtedy z miejsc takich jak magazyny do wynajęcia.

Alternatywne sposoby - co zrobić z nieużywanym sprzętem AGD?

Nowe urządzenia stopniowo wypierają stare sprzęty z naszego życia. Niektórym z nas bardzo trudno jest wyrzucić dobry sprzęt. Możemy wybrać jeden z alternatywnych sposobów. Co zrobić z nieużywanym sprzętem AGD? Elektrośmieć nie musi od razu lądować na śmietniku. Warto przeznaczyć go na recykling lub zbiórkę. Wśród nas jest zapewne wiele osób, które potrzebują dodatkowego sprzętu. Na przykład stary komputer można przekazać dzieciom, które podczas nauki zdalnej musiały korzystać z jednego i jedynego komputera w domu. Sprawne telewizory można przekazać do miejsc takich jak: dom spokojnej starości lub dom dziecka albo przekazać je do świetlicy wiejskiej.

Samoobsługowy magazyn - co zrobić z nieużywanym sprzętem AGD?

Gdy zakupimy nowy sprzęt, dobrym pomysłem na przechowanie sprawnego ale starego będzie samoobsługowy magazyn. Co zrobić z nieużywanym sprzętem AGD? Warto magazynować go w miejscu w pełni bezpiecznym, zamiast w piwnicy, w której warunki termiczne mogą być nieodpowiednie dla starego sprzętu elektronicznego. Magazyny typu self-storage są świetnym rozwiązaniem, ponieważ sprzęt znajduje się pod stałą kontrolą, a dostęp do niego jest przez 7 dni w tygodniu. Użytkownik danego urządzenia o każdej porze może się zgłosić po niego. Co więcej, możliwość wyboru powierzchni magazynu sprawi, że nie będziemy marnować miejsca i pieniędzy na pustą przestrzeń.

Ważne informacje:
a) przed przywiezieniem rzeczy, zapoznaj się z regulaminem lub spytaj obsługę, o możliwość przechowania danego przedmiotu;
b) warto pamiętać o ubezpieczeniu wynajmowanego magazynu – jest to również obowiązkowe dla magazynów typu Self Storage 😊

Lockbox © 2024 Polityka prywatności