Gdzie przechować kajaki, supy i inny sprzêt wodny?

2024-04-09

Lato w pełni. Każdy z nas z pewnością oczekuje już swojego wymarzonego urlopu na jednej z pięknych plaż. Nieważne, czy wybierzemy polski Bałtyk, czy wyjedziemy nieco dalej - czekać będą na nas atrakcje związane ze sportami wodnymi. Niektórzy z nas tak bardzo uwielbiają sporty wodne, że posiadają już swój własny sprzęt. Niestety, możemy z niego korzystać tylko kilka miesięcy w roku, a po okresie letnim musi zostać prawidłowo zabezpieczony i przechowany do następnego sezonu. Gdzie w takim razie przechować kajaki, supy i inny sprzęt wodny?

Dlaczego należy odpowiednio zabezpieczyć sprzęt wodny po sezonie?

Bardzo często używamy naszych sprzętów wodnych nad morzem. W związku z tym, sól morska, która osadza się na sprzęcie może być dla niego niebezpieczna. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest spłukanie deski, kajaku czy wioseł słodką wodą. Następnie warto wysuszyć sprzęt lub pozostawić na wyschnięcie w zacienionym miejscu. Ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć sprzęt wodny po sezonie, ponieważ w przeciwnym razie może on ulec uszkodzeniu i konieczna będzie jego wymiana.

Przechowywanie sprzętu wodnego

Pływanie kajakiem po polskich rzekach to niesamowity pomysł na spędzenie wakacji. Spływy kajakowe są coraz częściej wybieraną aktywnością podczas sezonu letniego. W ostatnim czasie bardzo popularne stają się również deski sup, na których można pływać po akwenach słodkowodnych, jak również wzdłuż wybrzeża morskiego. Wystarczy wiosło i można przepłynąć naprawdę wiele kilometrów. Jednak, jest to rodzaj przedmiotów, które potrafią zająć sporo miejsca. Niektóre sprzęty jak deska SUP są pompowane, więc nie jest problemem ten rodzaj sprzętu przechować na własną rękę. Ale co zrobić ze sprzętem takim jak kajaki, deski surfingowe czy żagle? Przechowywanie ekwipunku wodnego to kluczowa kwestia, aby sprzęt on nam na wiele sezonów. Jeśli nie mamy odpowiednich warunków w domu, garażu czy nawet na podwórku to warto zatem wybrać self storage, czyli samoobsługowe magazyny.

Gdzie przechowywać kajaki?

Istnieje kilka możliwości przechowywania kajaków. Kajaki można przechowywać w naszych garażach, o ile posiadamy odpowiednią ilość przestrzeni ale można przechowywać je także na zewnątrz czyli po prostu na podwórku. Niektórzy zarzucają na kajaki plandekę, czyli specjalne nakrycie, aby chronić sprzęt przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Jeśli jednak mieszkasz w rejonie, w którym panują trudne warunki pogodowe, najlepiej jest wybrać pomieszczenie zamknięte aby chronić je przed żywiołami, dlatego Warto zatem wybrać magazyny samoobsługowe.

Gdzie przechowywać supy?

Deski sup zajmują o wiele mniej miejsca niż kajaki. Jeśli jednak jesteśmy fanami sportów wodnych i poza deską mamy kilka innych sprzętów wodnych, jak na przykład motorówkę, to może zabraknąć miejsca w garażu. Tym bardziej, że deska sup będzie leżeć nieużywana przez kilka miesięcy i zajmować niepotrzebną przestrzeń. Warto wybrać w pełni monitorowany i bezpieczny magazyn samoobsługowy typu self storage.

Dlaczego warto przechowywać sprzęt wodny w magazynach samoobsługowych?

Jest kilka odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto przechowywać sprzęt wodny w magazynach samoobsługowych. Magazyny samoobsługowe są otwarte 24/7 i bez problemu będzie można odstawić kajaki, supy czy wiosła do magazynu w wybranej przez nas porze dnia. Mamy możliwość idealnego dopasowania przestrzeni, którą planujemy wynająć do naszych potrzeb. Co więcej, magazyn jest bezpieczny, a także panują w nim idealne warunki pod względem temperatury, które zapewnią długą żywotność sprzętu wodnego.

Ważne informacje:
a) przed przywiezieniem rzeczy, zapoznaj się z regulaminem lub spytaj obsługę, o możliwość przechowania danego przedmiotu;
b) warto pamiętać o ubezpieczeniu wynajmowanego magazynu – jest to również obowiązkowe dla magazynów typu Self Storage 😊

Lockbox © 2024 Polityka prywatności